Topluluk Kuralları

Seanews, Kendi politikalarını, kullanıcılarını güvende tutmay amaçlar. Bu koruma işlemini de yaparken belirli kurallar ve yönergeler yayınlamıştır. Bu kuralları ve yönergeleri Yiğit Holding yapısı altındaki Seanews hazırlamıştır. Yeni kurallar koyma ve olan kuralları revize etme işlemi sadece Yiğit Holding bünyesindeki Seanews şirketine aittir. Bu yayınlanmış kurallara ve yönergelerle ilgili bilgiler edinerek haber yapma ve haber okuma kanallarınızı güvende tutabilirsiniz.

1. Topluluk Kuralları Ne Anlama Gelir?

Seanews ile etkileşime geçen herkesin Topluluk Kurallarımıza uyması gerekir. Bu genel kurallar Seanews'nın okumak, paylaşmak ve topluluk oluşturmak için ideal bir platform olmasına yardımcı olur. Seanews'da izin verilen içerik türleri, spam veya taciz gibi davranışları yasaklayan kurallar ve daha birçok konu bu kurallarda özetlenmektedir. Seanews, uygunsuz içerikleri işaretlemek ve bu kuralları uygulamak için hem kullanıcılardan hem de çeşitli filtreleme sistemlerinden destek alır. İçeriğinizin Topluluk Kurallarımıza uygun olmadığı tespit edilirse uyarı alırsınız (ilk ihlal için). İçeriğinizin politikalarımızı tekrar ihlal ettiği tespit edilirse Topluluk Kuralları ihtarı alırsınız. Uyarının ardından: Bir ihlal daha gerçekleşmesi,ihtar almanız anlamına gelir ve bir hafta boyunca paylaşım (haber, video ve yorum) yapamazsınız. 90 gün içinde ikinci ihtarı alırsanız iki hafta boyunca paylaşım (haber, video ve yorum) yapamazsınız.(Eğer aldığınız ihtarlar, Taciz suçu nedeniyle alındı ise 3. ihtar beklenmeksizin bütün haber yapma, haber okuma, yorum yapma ve video paylaşma kanallarınız kapatılır.) 90 gün içinde üç ihtar alırsanız iletişim kanallarınız kapatılır.

2. Topluluk Kuralları Nelerdir?

2.1 Cinsellik ve Çıplaklık

Seanews'nda cinsel tatmin amacı güden, pornografi gibi içeriklere izin verilmez.Haber ve videodaki ana amaç eğitim, belgesel, bilim veya sanatsal ise ve cinsel tatmin barındıran bir öğe yer almıyorsa çıplaklığa izin verilebilir(Bu izin verilme sürecini Yiğit Holding bünyesindeki Seanews yetkili personelleri karar verir). Ancak küçük yaştaki kitleleri korumak için bu içeriğe yaş sınırlaması uygulayabiliriz.

2.2 Nefret

Seanews; yaş, ırk, cinsiyet veya din dahil ancak bunlarla sınırlı olmamak kaydıyla bazı özelliklere göre bireylere ya da gruplara karşı şiddeti veya nefreti teşvik eden içeriklere izin vermez.

2.3 Spam

Seanews topluluğunu yanlış yönlendiren spam, dolandırıcılık ve diğer aldatıcı uygulamalara, haberlere, yorumlara Seanews'nda izin verilmez. Ayrıca asıl amacı insanları yanıltarak Seanews'ndan başka bir siteye yönlendirmek veya kendi etkileşime geçme metriklerini artırmak (ör. abone kazanmak, takipçi kazanmak veya izlenme süresini artırmak) olan içeriğe de izin verilmez.(Yaptığınız ve içeriği doğru, spam ve dolandırıcılık unsuru olmayan içeriklerinizde başka siteye yönlendirme ve kendi etkileşime geçme metriklerinizi artırmak için kullanılmasına izin verilir.)

2.4 Kesici ve Ateşli silahlar

Ateşli silah satışı, ateşli silah, mühimmat ve bazı aksesuarların nasıl üretileceği ve monte edileceği konusunda izleyicilere bilgi veren içeriklere Seanews'nda izin verilmez. Topluluk için zararlı kesici ve ateşli silahların kullanılması, kullanılmasının öğretilmesi veya hiçbir incelemesine izin verilmez.

2.5 Zararlı ve Tehlikeli

Seanews, topluluğunu fiziksel ve duygusal zararlardan korumayı hedefler. Ciddi fiziksel hasar veya ölüm riski barındıran tehlikeli ya da yasa dışı etkinlikleri teşvik edici içeriklere Seanews'nda izin verilmez.

2.6 Şiddete Başvuran Suç Örgütleri

Şiddete başvuran suç örgütlerini öven, tanıtan veya bu örgütlere yardım eden içeriğe Seanews'nda izin verilmez. Şiddete başvuran suç örgütlerinin, kullanıcıları örgüte katılmaya teşvik etmek de dahil hiçbir amaç için Seanews'nı kullanmasına izin verilmemektedir.

2.7 Şiddet

Seanews'nda, okuyucuları ve video içeriklerini izleyen kullanıcıları şoke etme veya iğrendirme amaçlı, şiddet barındıran sansürsüz içeriklere ya da başkalarını şiddet eylemlerinde bulunmaya teşvik eden içeriklere izin verilmez

2.7.1 İçeriğimin Şiddet İçerme Durumunu Nasıl Anlayabilirim?

Aşağıda belirtilen açıklamalardan birine uyan içerikleri Seanews'nda yayınlamayın. -Başkalarını bireylere veya belirli bir grup kişiye karşı şiddet içeren davranışlarda bulunmaya teşvik eden içerikler -Küçüklerin dahil olduğu kavgalar -İzleyicileri şoke etmek veya iğrendirmek amacıyla paylaşılan, trafik kazaları, doğal afetler, savaş sonrası anlar, terör saldırısı sonrası anlar, sokak kavgaları, fiziksel saldırılar, cinsel saldırılar, kurban kesme, işkence, cesetler, protesto veya isyanlar, soygunlar ve tıbbi operasyonlar ile ilgili videolar, sesler veya resimler -İzleyicileri şoke etmek veya iğrendirmek amacıyla kan ya da kusmuk gibi bedensel sıvıların gösterildiği videolar veya görüntüler -Gereksiz acı veya zarar vererek bir hayvanın acı çekmesine neden olma durumunun gösterildiği içerikler -Hayvanların insanlar tarafından dövüşe teşvik edildiği veya zorlandığı içerikler -Yukarıda sıralanan konulardan herhangi birinde, görüntülerin dramatize edildiğini veya kurgulandığını izleyicinin anlamasını sağlayacak yeterli bağlamın verilmediği dramatize edilmiş ya da kurgulanmış görüntüler -Kopmuş uzuvlar gibi ileri derecede yaraları olan cesetlerin görüntüleri -İçeriğiniz, yukarıda belirtilen açıklamalardan birine uyan içerik ise içeriğiniz şiddet içeren bir içeriktir.

2.8 Yasa Dışı veya Yasal Düzenlemelere Tabi Ürün ve Hizmet Satışı

Yasa dışı veya yasal düzenlemelere tabi olan belirli ürün ve hizmetlerin satışını amaçlayan içeriklere Seanews'da izin verilmez. Aşağıdakilerin satışını amaçlayan veya bunların satıldığı sitelere bağlantı veren içerikleri Seanews'nda yayınlamamalısınız: -Banka hesabı şifreleri, çalıntı kredi kartları veya diğer finansal bilgiler -Sahte belge veya para -Uyuşturucu -Reçetesiz ilaçlar

2.9 Taciz

Seanews, kullanıcıları için güvenli bir topluluk oluşturmayı hedefler. Bu nedenle tacize, zorbalığa ve tehdit etmeye yönelik davranışlara izin verilmez. Yapıldığı takdirde haberler, videolar, yorumlar veya haber yapma ve haber okuma kanallar taciz gerekçesiyle işaretlenir ve kullanıcının iletişim kanallarına ihtar yollanır.Eğer kullanıcı 90 gün içerisinde bir daha yaparsa kullanıcı, 3. ihtar beklenmeksizin Seanews üzerinden uzaklaştırılır.